29. November 2023

Czy zwiększone przyjęcie DeFi sprawi, że Bitcoin ponownie skalibruje swoją stałą objętość 21M?

Przyjęcie DeFi wzrosło w tym roku wielokrotnie.

Scentralizowane kwestie finansowe wraz z regulacjami i bezpieczeństwem, które napędzają rozwój adopcji

Finansowanie zdecentralizowane (DeFi) było w tym roku świadkiem ogromnego skoku w jego wykorzystaniu i przyjęciu. Różne protokoły DeFi odegrały ważną rolę w różnych innowacjach, które całkowicie zmieniły sposób działania sieci typu blockchain.

Chociaż nie jest już nowością, że aplikacje i protokoły DeFi są zbudowane na bazie Ethereum; drugi najbardziej popularny atut kryptograficzny był w stanie włamać się do Bitcoin’a w transferach on-chainowych. To dlatego, że sieć przyciągnęła inwestorów, którzy do tej pory skupili się na Bitcoinie, aby przyjrzeć się jego różnym cechom.

RelatedPosts
Skok cen Bitcoinów: jak wiele z tego wynika z jego użyteczności?
Cena Bitcoina, aby zobaczyć dalszy ruch na boki w pobliżu 19.000 dolarów.
Przyjęcie kryptońskie: Grayscale to re-unch „drop gold“ reklama
MicroStrategy kupuje dodatkowe 2.574 BTC

Z tego powodu przyjęcie DeFi wzrosło w tym roku do rekordowego poziomu.

W poprzednich latach, górnicy Bitcoin byli pewni, że będą zarabiać dzięki opłatom transakcyjnym generowanym przez platformę. Jednak ostatnio wydaje się to ponure, ze względu na zwiększone trudności w zarabianiu nagród blokowych.

Obecne przyjęcie DeFi zainicjowało masowe odejście od scentralizowanych systemów finansowych. Użytkownicy przyjęli zdecentralizowane platformy i widać to na przykładzie zwiększonego wolumenu handlu. Wolumen obrotu w ubiegłym roku wyniósł 1%, ale obecnie wzrósł do 10%.

MetaMask odnotował również wzrost bazy użytkowników do ponad miliona.
Pomimo początkowych problemów, przyjęcie DeFi wzrosło

Pomimo takich problemów jak drogie opłaty gazowe, przeciążenie sieci i inne kwestie, w tym roku zwiększyła się popularność DeFi.

Dzieje się tak z powodu ciągłych problemów, z którymi borykają się użytkownicy CeFi. Użytkownicy stają przed wyzwaniami związanymi z przepisami i różnymi wyzwaniami dotyczącymi bezpieczeństwa.

W związku z tym, około marca tego roku, transakcje na scentralizowanych giełdach spadły, podczas gdy nastąpił wzrost nowo zarejestrowanych portfeli Ether.

Mówiąc prościej, Eth zmienił sposób działania giełd kryptograficznych. Wielu z nich szuka możliwości korzystania z różnych produktów DeFi, ponieważ użytkownicy przechowują obecnie swoje aktywa i handlują nimi w areszcie.