Świeże pieniądze płynące do Bitcoinów jako kontrakty futures na Bitcoinów CME trafiły w 1 miliard dolarów

Bitcoin po raz kolejny się nagłówki jak byki wydają się być w pełnej kontroli nad rynkiem jak Bitcoin rozbił wiele oporów, aby pokonać 17.000 dolarów i szybko łamiąc ostatnie 18.000 dolarów w ciągu najbliższych godzin. Rajd wydaje się być napędzany przez graczy instytucjonalnych i poparcie tego roszczenia jest CME Group’s cash-settled Bitcoin Profit kontraktów terminowych typu future, który uderzył wszech czasów wysoki otwarty interes 1 mld dolarów.

Doniesienia o niedawnym wzroście otwartych odsetek lub wartości zaległych kontraktów na instrumenty pochodne, które nie zostały jeszcze rozliczone wraz z obecnym wiecem Bitcoin sugeruje, że świeże pieniądze płyną na rynek.

Dlatego entuzjaści kryptofonów oczekują krótkotrwałego wzrostu zmienności Bitcoinów

W raporcie pojawiają się również liderzy rynku wtórnego na tradycyjnych rynkach, jak Stanley Druckenmiller i Bill Miller, podzielali optymistyczne poglądy na temat Bitcoin. Poprzedni rekord na poziomie 948 milionów dolarów został również poprzedzony przez znanego inwestora Paula Tudora Jonesa, który ujawnił, że jest właścicielem bitcoinu i chce wejść na rynek kontraktów terminowych na bitcoin.

Na chwilę obecną, dane z analizy łańcucha blokowego firmy Messari stwierdza, że Bitcoin wzrósł o 144% w 2020 roku. Mówiąc o tym i ostatnim wzroście CME, rzecznik firmy zauważył:

„Liczba dużych otwartych posiadaczy udziałów (LOIH) jest po raz kolejny na rekordowym poziomie 102 posiadaczy, a w listopadzie średnio 101 posiadaczy“.

Wzrost CME w porównaniu z innymi giełdami jest „oznaką, że inwestorzy instytucjonalni chcą ekspozycji na Bitcoin,“ według Phillipa Gradwella, głównego ekonomisty dla blockchain nadzoru oprogramowania Chainalysis firmy. Wskazuje również na „coraz większe oddzielenie rynków fiatów od rynków czystych kryptograficznych“, zauważył.

Na początku tego roku, CME rozpoczął również handel opcjami Bitcoin. Zagregowane otwarte zainteresowanie na rynku opcji na Bitcoin jest również na wzrost i niedawno dotknął 3,8 mld dolarów.

Szara skala posiadająca ogromne ilości Bitcoinów

Z drugiej strony, nowojorska firma Grayscale Investments, zarządzająca aktywami z siedzibą w Nowym Jorku, ujawniła, że firma nadzoruje obecnie 10,4 mld dolarów w różnych aktywach, w tym bitcoin, bitcoin cash, ether, horizen, ether classic, litecoin, stellar, XRP i zcash.

Jeśli chodzi o Bitcoin, Grayscale posiada obecnie 8,35 mld dolarów Bitcoin, co stanowi około 2,69% wyjątkowej podaży Bitcoin i ograniczenie rynku. Firma widziała duży popyt wśród graczy instytucjonalnych, jeśli chodzi o płacenie premii za kupno i posiadanie kryptofunduszu poprzez bezpieczeństwo funduszu regulowanego.

Bitcoin Trust firmy reprezentuje obecnie 15,62 dolarów Bitcoin warte 15,62 dolarów, z których każda sięga aż 18,86 dolarów. Jest to w przybliżeniu 19% premii. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy, całkowita wartość BTC posiadanych przez firmę wzrosła o 50%. Jest to ogromny wzrost, biorąc pod uwagę fundusz uruchomiony siedem lat temu, wskazujący na rosnące zainteresowanie instytucji.